Aktuální harmonogram Lentilek

Harmonogram LL I 140705Letňanské lentilky zasahují do života tisícům lidí na sídlišti a nejsou nijak výjimečnou stavbou lišící se od podobných staveb v obytných oblastech. Některé činnosti jdou pomaleji, jiné rychleji. V Ivančické jsme objevili pod trávou panely. Vedle Místecké 448, kde je již otevřené nové parkoviště, byly zase problémy s kanalizací. Jsou to standardní nepředvídatelné záležitosti, které se řeší na každé stavbě. Situace se mění každý den. 

V Ivančické je už pár týdnů hotový základ pro houpací lentilku. Houpačky jsou už 2 měsíce na skladě, ale bohužel „vybouchl“ dodavatel tartanového povrchu. Ale za pár dní už by mělo zase vše pokračovat podle plánu.

Jančova je také kapitola sama pro sebe. Již dříve jsme udělali sondy, abychom odhadli, kolik asfaltu a betonu je třeba obrousit. Skutečnost ukázala, že bychom sondy museli dělat každý metr, protože socialističtí stavaři na jednom místě šetřili a pak o 3 metry vedle vylili snad celou betonárku.

Na mnoha místech jsou již hotové nové chodníky. Někde už jsou připravené i povrchy pro zeleň – je urovnaná zemina. Výsev trávy bude probíhat průběžně a s ohledem na počasí spíše až ke konci prázdnin. To, že tam zatím roste plevel, nevadí. Před výsevem bude odstraněn.

Výsadba zeleně je naplánována také až ke konci projektu. Nebudeme přeci sázet stromy, pokud nám po stavbě stále jezdí těžká technika. Čtyři zasazené stromy v Místecké byl pokus dodavatele vnutit zeleň zbylou s jiného projektu. Naštěstí máme velmi kvalitní odborný dozor na zeleň a stromy samozřejmě budou vysazeny nové.

1285_Vpr354 - nabrezi 14

Trvalkové záhony, které budou před domy v Malkovského a Místecké ulici mají připravené podklady. Výsadba však proběhne až na konci prázdnin. Nyní bychom mohli zasadit trvalky, ale cibuloviny až nebude tak teplo. Nebylo by však efektivní dělat plot kolem, který by následnou výsadbu cibulovin ztěžoval. Bez plotu by zase trvalky podlehly nájezdu našich psích mazlíčků. Uděláme tedy vše najednou v srpnu-září.

Stavba jede přes prázdniny na plné obrátky. První lentilky by mělly děti dostat během prázdnin. Jančova bude zavřena ještě ke konci července a pak se otevře s desítkami nových parkovích míst až po Kuželovu. POZOR! Parkoviště v Místecké bude zavřeno od 20. července. Přeparkujte prosím svá auta ještě, než odjedete na dovolenou.

ParkovisteMisteskaZavreno

Lentilky jsou velmi rozsáhlá stavba a díky tomu, že probíhá na celém sídlišti, dotýká se nás všech. Skanska dodává projekt jako jeden celek, finální termín je až na podzim. Dílčí výše uváděné termíny je nutné brát pouze jako informativní, protože jsou velmi závislé na aktuální situaci na stavbě. A ta se mění každý den. Současná stavba je zátěž pro nás všechny, co na sídlišti bydlíme. Posledních 20 let sídliště jen stárlo a chátralo, nyní z něj děláme moderní místo k životu. Do podzimu to prosím vydržme. Díky moc.

Share

2 komentáře u „Aktuální harmonogram Lentilek

  1. Dobrý den,
    včera se poprvé dalo parkovat na parkovišti v Místecké ulici. Ráda bych se ale zeptala, zda tentokrát už bude někdo kontrolovat způsob parkování. Jde o to, že si, někteří naši spoluobčané zaparkují večer auto doprostřed mezi zaparkované vozy jen proto, že musí na své auto vidět, nebo jsou líní dojít kus pěšky ( nevím co je větší důvod) a tím značně zkomplikují nebo zcela zamezí výjezd zaparkovaných vozidel.
    Děkuji

    • Dobrý den, včera večer jsem se šel podívat, jak moc je parkoviště zaplněné a vyfotil jsem toto (2AJ 2071):

      Kontrolu špatného parkování může provádět jen státní nebo městská policie. Bohužel to nepřísluší radnímu ani starostovi… i přesto, že bych podobné řidiče vytahal za uši a vrátil do autoškoly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *