Aktuální harmonogram Lentilek

WP_20140808_050Stavba je stále v plném proudu, aby na podzim bylo hotovo. Byla otevřena houpací lentilka za domem v Ivančické ulici. Parkování v části Jančovy ulice je k dispozici, pracuje se na novém náměstí u Žabky. Zmizela Kuželova ulice i část Malkovského ve vnitrobloku s domem Místecká 448 – 453. Už stojí pyramida, ale ještě se bude dělat plot, tak není zatím otevřená pro děti. Práce pokračují i na sportovní lentilce v Místecké, kde už jdou vidět základy.

Každý den jsou vidět změny před Místeckou 567 – 569, kde se dělá nové parkoviště. Tato nová místa budou otevřena o pár dní později, než bylo původně plánováno. Z důvodu opožděného ukončení prací PVK (Pražské vodovody a kanalizace) na přeložkách spodního vedení, nemohla Skanska zahájit práce na nové dlažbě v předpokládaném termínu. Řidiči tak budou muset počkat s vyzkoušením nových parkovacích míst až do pátku 22/8.

WP_20140801_017Tady bylo 1200 m2 starého betonu a asfaltu – teď tu bude sportovní hřiště a plno zeleně

WP_20140808_056

Nové parkovište před Místeckou 567 – 569, nová místa budou i směrem do Nýdecké

WP_20140808_041

Kuželova ulice už je minulostí

Share

6 komentářů u „Aktuální harmonogram Lentilek

 1. Dobrý den,
  stále marně přemýšlím, kde v konečném výsledku bude více slibované zeleně, když jedna asfaltová plocha je nahrazena jinou asfaltovou plochou, původní zeleň (trávníky, keře, stromy) jsou nahrazeny betonovými výtvory, z kterých v horkém létě bude sálat teplo do nočních hodin, chodníky jsou podstatně širší, plochy pro parkování větší. Asfaltová a betonová lobby znovu vítězí !

  • …co třeba kolem nové houpací lentilky, která má moderní a měkký tartanový povrch:

   Pamatujete, jak z toho starého asfaltového hřiště sálalo teplo v létě do domů?

   A co teprve z těch starých betonových pískovišť. Zde se normalizační betonová lobby skutečně vyřádila.

   • Ano, tartan je velice dobrý – nemusí se zalévat ani sekat. Současná i, použiji Váš termín, normalizační lobby je stále stejná, liší se pouze v maličkosti – beton a asfalt se pouze tvarují jinak. Prostor pro zeleň však stále ubývá a tato činnost má, bohužel, stále více stoupenců.

    • Naštěstí u nás na sídlišti razíme opačný trend a zeleň přidáváme, jak se můžete přesvědčit například výše na fotkách.

     • Proto by bylo pro naši polemiku o množství zeleně na „vašem“ sídlišti velice přínosné , kdybyste využil nabídky p. Čadka, jehož komentář neprošel vaší cenzurou (zřejmě tam nebylo dostatek chvály na lentilky) a ještě jste ho neuveřejnil, a poskytl mu podklady pro objektivní vyhodnocení nárůstu nebo úbytku plochy zeleně před a po akci „lentilky“.

     • Velmi si vážím té nabídky, nicméně nechme to zpracovat projektanty, kteří právě tvoří dokumentaci skutečného provedení. Konečná čísla dám samozřejmě k dispozici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *