Anketa o psím hřišti v Místecké

V domech Místecká 448-451 a Malkovského 602 byla spuštěna anketa o psím hřišti, které je plánováno v rámci Letňanských lentilek. Svůj souhlasný nebo negativní názor máte možnost vyjádřit přímo v domech nebo zde v sekci komentářů pod článkem. Anketa poběží do konce srpna 2012 a v případě, že většina lidí, kteří v těchto domech bydlí, nebude s psím hřištěm souhlasit, bude lentilka změněna.

Pokud psí louku v těchto místech nepreferujete, připojte prosím k Vašemu názoru i návrh na jinou lentilku, která by z Vašeho pohledu byla pro většinu občanů více přijatelná. Umístění lentilek stále probíhá veřejnou diskusí a bude o nich finálně rozhodnuto do konce roku.

V rámci projektu budou realizovány lentilky s různým zaměřením. Na sídlišti žijí tři generace lidí, maminky s kočárky, teenageři, důchodci, majitelé různých domácích mazlíčků, řidiči, sportovci, milovníci zeleně nebo třeba i občané preferujicí 100% ticho a klid po celý den. Vyhovět všem 3500 obyvatel není reálné a názory na lentilky se vždy budou lišit. Nicméně radnice respektuje všechny a vždy se snaží vyhovět většině.

Přečtěte si více o vizi Letňanských lentilek.                         Katalog lentilek je zde.

Aktualizace 22/8/2012: Co bude místo psí lentilky?

 

Share

14 komentářů u „Anketa o psím hřišti v Místecké

 1. Dobrý den,jsem vášnivý chovatel a přítel psího plemene a rád uvítám“psí loučku“,kde si naši čtyřnozí kamarádi můžou hrát bez toho,aniž by byli na vodítku.

  • Zkušenost z provozem ostatních psích hřišť je naprosto opačná. Psí louky a jejich okolí patří z pohledu psích exkrementů k nejčistším místům v Letňanech. Je to právě proto, že pejskaři se navzájem v těchto místech hlídají. Ve volném prostoru nechávají své psi kálet bez omezení, ale na vyhrazeném prostoru si dávají velký pozor.

  • Problém s parkováním je charakteristický pro všechna původní sídliště. Jednou z priorit Letňanských lentilek je přidání parkovacích míst, která jsou primárně řešena po obvodu revitalizovaného prostoru. Vnitrobloky budou sloužit k volnočasovým aktivitám. Ve Vaší blízkosti na rohu Nýdecké, Místecké a Krausovy ulice přibyde 10-15 oficiálních parkovacích stání.

  • V případě, že nesouhlasíte se psí lentilkou, vyberte prosím s katalogu jakoukoli jinou, kterou v této oblasti preferujete. Berme to jako malé referendum o lentilce, kterou si můžete vybrat sami. Osobně jsem navrhl psí hřiště, protože pejskaři jsou také naši sousedé, stejně jako maminky z malými dětmi, které budou mít své hřiště v Malkovského, a nebo důchodci, kteří mají navrženou žlutou odpočinkovou lentilku vedle DPS. Pokud se většina lidí s dotčených SVJ dohodne o jiné lentilce místo té psí, bude tam jiná. Je to skutečně jen na Vás.

 2. Jsem proti psí loučce. Stačí když páníčkové přiváží pejsky k ŽABCE a nebo k ruské prodejně a štěkotu si užijeme až až, ani si kvůli štěkotu o víkendu nemůžeme přispat, v 6h už jsme vzůru. Manžel jinak vztává v půl paté. Ještě psí loučku, tak to už by bylo opravdu na Chocholouška. Můj názor na loučku je opravdu mimo obytný prostor. Když upozorním pejskaře, aby si psa vychoval, tak dostanu ještě vynadáno. Začínám se v Letňanech cítit opravdu pod psa. Obyčejný pracující člověk nemá šanci. Bohužel nemáme kam odejít, a menšiny s pejskaři mají navrch.Nezlobte se napsala jsem svůj názor. Přeji vám hodně zdaru ve vaší práci, která je opravdu náročná a je pro silné osobnosti.

 3. Pingback: Co bude místo psí lentilky? | Letňanské lentilky

 4. Jsem zásadně proti. Na psím hřišti jsem v Letňanech psa ještě neviděl. Zatímco na místech určených dětem jsou téměř vždy. Viz psí/dětské u školního hřiště ZŠ Fryčovická. Místo lentilky jsem pro novou příjezdovou cestu k parkovišti a garážím v Malkovského 602. Naprosto nelogické mi přijde řešení vést tuto komunikaci před vchodem do domu. Vznikne sice 10 – 15 míst jak píšete, ale zrušením stávající komunikace jich asi 30 zmizí. Navrhuji lentilku mateřská školka, ale tu nenabízíte.

  • Psí louka Fryčovická má obrovský pozitivní ohlas hlavně díky tomu, že se psi koncentrují právě tam a jejich majitelé je nenechávají běhat jen tak volně. Je však vždy na konkrétních lidech, jak se na sídlišti se svým psem chovají. Neumíme je vychovávat, ale nabízíme možnosti, kde psa bezpečně venčit.

   Příjezdová cesta k Malkovského 602 byla upravena na základě diskuse s obyvateli domu letos na jaře, nicméně předpokládám, že na shromáždění 13/9 se vrátí k původní variantě, kterou považuji za mnohem přijatelnější.

   Parkování je standardní problém starých sídlišť, proto se v rámci Lentilek snažíme hledat každý metr, který bychom využili pro nové parkovací místo.

   Za posledních 5 let se počet míst v Letňanských školkách zdvojnásobil. Letos v zimě přibyde dalších 60 míst v nové školce v ulici Beranových.

 5. Dobrý den, sice už je pozdě na změnu, ale zajímalo by mě, proč jste spustii anketu o Psím hřišti v Místecké? Píšete, že chcete znát názor většiny a podle toho se zachovat. A že vás toto nenapadne při řešení jiných problémů? Třeba kde postavit děstké hřiště, kolik a kde parkovacích míst … kde stromy a kde keře … ? Nebo tyto věci jsou dopředu dané a určené, ale zodpovědní majitelé psů (protože právě oni psí loučky využívají) jsou odkázáni na názory ostatních? Trošku nespravedlivé …

  • Dobrý den, změny na sídlišti zasahují do života několika tisíců lidí a každý může mít svůj názor na jeho budoucí rozvoj. Projekt Letňanské lentilky prošel širokou diskusí, proběhly 3 veřejné prezentace, vyšla řada článků v Letňanských listech, projekt má vlastní web, územní řízení v roce 2012 proběhlo veřejnou vyhláškou a každý občan se mohl vyjádřit. Řada z nich to udělala a projekt jsme postupně upravovali podle jejich představ. Podobné to bylo i s psí lentilkou, kterou jsme změnili na základě žádosti obyvatel přilehlého domu Místecká 448-450. Pejskaři však o svůj prostor nepřišli, vytvořili jsme pro ně prostor za valem Malkovského. Řadu zeleně umísťujeme podle požadavků zástupců jednotlivých domů. Jsme s nimi v kontaktu a společně s odborníky postupně diskutujeme jakou zeleň umístíme v blízkosti domů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *