Harmonogram Lentilek: jak budou zavřené ulice?

HarmonogramLentilky začaly. Práce jsou v plném proudu a každý na sídlišti může pocítit určitá omezení. Zejména řidiči, pro které se dočasně zavře několik ulic kvůli výstavbě nových parkovacích míst a novému povrchu. Stavební firma Skanska však musí respektovat řadu podmínek a nesmí uzavřít všechny silnice naráz. Po celou dobu realizace bude stále k dispozici min. 70 parkovacích míst v ulicích Jančova, Ivančická nebo Místecká (součástí dotčeného území je pouze Místecká 567-569 včetně parkoviště).

Aktuální harmonogram je ke stažení zde

Harmonogram uzavírání ulic

První bude uzavřena část Kuželovy ulice (od 24/3). Omezení se bude týkat cca 10 parkovacích míst. Ve stejnou dobu se na 6 týdnů zavře parkoviště u domu Místecká 448. V květnu se zavře Jančova od Kuželové po Místeckou. Zde vzniknou desítky nových parkovacích míst. Na konci června se tato část Jančovy otevře s novými parkovacími místy a uzavře se od Kuželovy po Ivančickou. Ve stejnou dobu do konce července bude také zavřeno parkoviště před Místeckou 567-569. V srpnu se odfrézují zbytky starého asfaltu a položí se nový tam, kde ještě nebude. To však bude znamenat uzavření ulic pouze na několik málo dní.

Kdy budou zavřené ulice?

24/3uzavřena Kuželova pro cca 10 parkovacích míst na konci
24/3 – dubenuzavřeno parkoviště Místecká 448
květen - červenuzavřena Jančova od Kuželovy po Místeckou
červenuzavřena komunikace k 602
červenecuzavřen zbytek Kuželovy
červen - červenecuzavřena Ivančická
červen - červenecuzavřena Jančova od Kuželovy po Ivančickou
červen - červenecuzavřeno parkoviště Místecká 567-569

Kdy budou hotové lentilky?

Lentilka houpací (za domem Ivančická)červen
Lentilka dětské hřiště (Malkovského u DPS)červen
Lentilka pyramida (Kuželova)červen
Lentilka fontána a zeleň (Krausova u Žabky)srpen
Lentilka posilovna (Kuželova)záři
Lentilka sportovní (vnitroblok Místecká)září
Lentilka pavilon šachy (Malkovského u DPS)září

V jakých oblastech se bude kdy pracovat?

Roh u Malkovského 592-598březen – červen
Fontána Krausova u Žabkykvěten – září
Vnitroblok Místecká/Malkovskéhobřezen – září
Parkoviště Místecká 567-569červen – srpen
Jančova, oblast u pyramidyduben – červen
Kuželova (zrušení komunikace)červenec – září
Vnitroblok za Ivančickoubřezen – červen

Všechny termíny jsou předběžné a jsou velmi závislé na konkrétním postupu prací. Aktuální přehled vždy najdete na tomto webu. Stavební práce budou prováděny tak, aby obyvatele na sídlišti omezovaly jen minimálně. Nicméně do podzimu bude naše sídliště jedno velké staveniště. Vydržme to, výsledek bude stát za to.

Aktualizace 7/3/2014: Dopravní značky zákaz zastavení v Kuželově a Místecké ulici budou rozmístěny v týdnu od 10/3/2014. Parkování bude omezeno od 24/3/2014. Pozor, Skanska bude po tomto termínu auta parkující v zákazu odtahovat.

Aktualizace 26/4/2014: Jančova od Kuželovy po Místeckou bude uzavřena od 8/5/2014. Pozor, Skanska bude po tomto termínu auta parkující v zákazu odtahovat.

Share

17 komentářů u „Harmonogram Lentilek: jak budou zavřené ulice?

 1. Dobrý den, prosím mohli byste harmonogram doplnit, aby neodrážel jen hledisko dopravní, ale také z hledisko hlukové? Mám dvě malé děti, které přes den ještě spí a bydlíme na Kuželově ulici tj. z výše uvedeného mám pocit jako by se přes den neměly vyspat od 3.3. do září – uzavřena nejdřív jedna strana našeho výhledu a pak druhá … a to určitě nebude tak hrozné, že? Na nejhorší období máme možnost si naplánovat dovolenou mimo Prahu, ale je to potřeba vědět samozřejmě dopředu. Předem děkuji za doplnění
  Jana Ok.

  • Není úplně jednoduché specifikovat, kde přesně se bude v jakou dobu pracovat. Doplnil jsem do článku oblasti a předpokládané termíny. Nicméně stavba bude probíhat v jednu dobu na mnoha místech. Protože není možné rozkopat celé sídliště najednou, tak dodavatel rozprostřel práce po různých místech najednou. Toto však neznamená, že by se každý den všude bouralo a byl zde velký hluk. Okolí Kuželovy ulice bude zasaženo nejdříve u pyramidy (duben – červen) a pak z druhé strany přes prázdniny do září. Stavba samozřejmě nějaký hluk generovat bude, zejména z počátku při bouracích pracích, ale vydržme to prosím. Po prázdninách bude hotovo a naše sídliště bude jako nové.

   • Děkuji za rychlou odpověď, chápu, že to musíme vydržet – nic jiného nemáme ani na výběr, ale ráda bych věděla právě termíny těch nejhorších bouracích prací abych mohla s dětmi odjet – snad to nebude trvat dlouho. Nemohu začít plánovat odjezd až když jednoho dne ráno začnou bourat nebo naopak třeba dláždit pod naším oknem. Bohužel jsme v místě, kde uvidíme na většinu prací podle harmonogramu od března až do září. Naopak třeba položení tartanu nebo založení trávníků není snad nic co by rušilo a museli bychom to jakkoliv řešit. Snad už tyto bližší informace od společnosti Skanska máte. Děkuji Jana Ok.

    • Bourání, které bude pravděpodobně nejhlučnější stavební činností z celého projektu, se bude konat hned v prvních týdnech, tedy v březnu až dubnu. Nicméně nepředpokládám, že bourat se bude každý den a celé dva měsíce. Když jsme bourali starý povrch atria v ZŠ Fryčovická, tak to bylo pár dní a děti se ve škole normálně učily.

 2. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká lentilka bude ve vnitroblouku mezi kuželovou a ivančickou ulicí. v některých plánech je značená červená jako psí hřiště, v harmonogramu zmiňujete Lentilku Houpací a psí hřiště je situováno jinde.
  Díky za odpověd
  S pozdravem JP

 3. Dobry den,
  vcera jsme obdrzeli plan Letnanske lentilky. Bydlim v baraku na adrese ul.Malkovskeho 593 a zarazilo mne to, ze podle planovane rekonstrukce, pred barakem ze severni strany chybej vzrostle okrasne stromy. Pred oknem mam nadhernou brizu a borovicky, kazde rano a vecer se koukam jak se v techto stromech libuji ptaci a dokonce na jednem strome straka vybudovala svuj domov… Pujde tato krasa pric??? Ted na planku na tomto miste je jen prazdny travnik. Stromy ocistuji ovzdusi, tlumi hluk, to sice zna kazdy. A kazdy pokaceny dospely strom snizuje 10 lidem moznost dychani ocistenym vzduchem. Zvlast na tom ocisteni se podeli borovice,ktera ne jenom ocistuji vzduch ale i dizinfikuji ho od bakterii a prachu. Mesto cim dal tim vice obsahuje betonu, ktery vyzaruje nebezpecne latky, stromy to aspon trosku procistuji. Dal je na tom samem planku pred nasim barakem, ale ted z jizni strany, jiz oznacene na kacani dospele borovice a na jejich miste nakreslen samotny beton, neni ani travnicek…Jizni strana vice se ohriva slunickem, tim padem to vyzarovani betonu bude vice. Nase obyvatelstvo cim dal tim vice ma snizenou emunitu a nekvalitni ovzdusu tomu jen prispiva. Nove vysazenym stromum bude trvat nekolik let a vobcas i desetileti aby dosahly te vykonnosti procisteni ovzdusi jakou maji ted te dospele. Ne verim ze vsichni oznacene na vykaceni stromu jsou nemocne jak mne rekl pracovnik, ktery je oznacoval… Jen pred nasim barakem cislo 592, 593, 594, 595 ted roste 34 dospelych plne funkcnich stromu a podle planu rekonstrukce na celou rekonstrukcni cast prijde jen 89 novych stromu, to predpokladam nebude ani polovicna nahrada tech vykacenych stromu. Je nejaka moznost zachovat aspon nejakou cast tech stromu pred nasim barakem? Nebo na koho muzu si obratit s touto zadosti? Dekuji predem za odpoved. Galina Lyashenko.

  • Prostor před domy 592-595 směrem do ulice Malkovského není součástí první fáze Lentilek a zůstává tak, jak je.

 4. Na čo také velké stromy?“ ukázal na několik stoletých cedrů, chráněných památkovým úřadem. „Popílit! Všetky popílit!“
  Sám dohlížel na jejich kácení. „To je robota?“ křičel. „Klofetě do teho ako vraná do houna!“ Vytrhl jednomu vojínovi sekyru a připomněl si své dřevorubecké mládí. Slo mu to znamenitě a mnozí z přihlížejících pak o něm nikoliv bez jistého respektu tvrdili, že by se jako jeden z mála důstojníků uživil i v civilu. Leč Terazky to neměl v úmyslu.
  Po skácení cedrů vstoupil na nádvoří, kde ho upoutala krásná barokní kašna.
  „Co je to?“ zeptal se dychtivě nadporučíka, který ho doprovázel.
  „Kašna,“ dostalo se mu odpovědi.
  „Kášňa?“ podivil se. „Na čo je vojáku třeba kášňa? Ja som bol dobrý voják a nikedy som kašně nepotřeboval! Vziť krompač a kašně rozbourovat!“
  Rozkaz byl splněn.

 5. Dobrý den, právě jsem se dozvěděla, že byla zrušena letntilka psí hřiště, že se to některým lidem nelíbilo…… Nás se taky nikdo neptá jestli se mi líbí, pod oknem řev dětí. Myslím, že dětských hřišť tu bude dost, tak proč se teda nevyužije jiná plocha pro psí hřiště, když se uhnulo Místeckým? Každý den mám možnost pozorovat práci dělníků a na to, že některé lentilky už měly být hotové, rozhodně se někteří nepředřou……Děkuji

  • Dobrý den, změny na sídlišti zasahují do života několika tisíců lidí a každý může mít svůj názor na jeho budoucí rozvoj. Projekt Letňanské lentilky prošel širokou diskusí, proběhly 3 veřejné prezentace, vyšla řada článků v Letňanských listech, projekt má vlastní web, územní řízení v roce 2012 proběhlo veřejnou vyhláškou a každý občan se mohl vyjádřit. Řada z nich to udělala a projekt jsme postupně upravovali podle jejich představ. Podobné to bylo i s psí lentilkou, kterou jsme změnili na základě žádosti obyvatel přilehlého domu Místecká 448-450. Pejskaři však o svůj prostor nepřišli, vytvořili jsme pro ně prostor za valem Malkovského. Pracovní nasazení dělníků je věcí dodavatele.

 6. Dobrý den,
  prostor před domy 592-595 směrem do ulice Malkovského není součástí první fáze, počítá se s ním v některé další fázi a jak? Děkuji.

  • Dobrý den Ivane, prostor mezi domy Malkovského a valem nabízí možnost pro rekonstrukci chodníku a případně výměnu povrchu silnice. Uvidíme v příštích letech, zda se vedení radnice k těmto krokům rozhodne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *