Letňanské lentilky dostaly dotaci 27.000.000 Kč

Rada hlavního města (11/6) a následně zastupitelstvo (20/6) schválily výsledky výzvy dotačního programu OPPK 2.1. Revitalizace a ochrana území.

Projekt Letňanské lentilky obdržel
dotaci 26 656 828 Kč
.

Je to obrovský úspěch, protože tak vysokou dotaci z evropských fondů zatím Letňany nikdy nedostaly. Lentilky byly se svými 71 body vyhodnoceny jako 3. nejlepší projekt letošní výzvy. V rámci celého dotačního programu, který probíhal v letech 2007 – 2013 je tento projekt čtvrtý s nejvyšším bodovým ohodnocením.

Žádost o dotace podávají městské části, hlavní město, občanská sdružení a další organizace. Ze žádostí, které podaly městské části, je projekt Letňanských lentilek nejlepší – dostal nejvíce bodů v celé sedmileté historii programu OPPK. Toto je jasný důkaz, že projekt Lentilek byl řádně a velmi kvalitně zpracován a v přípravných pracích nedošlo k jedinému pochybení.

Obrovský dík patří všem pracovníkům Letňanské radnice, kteří se na projektu doposud podíleli, dodavatelům a samozřejmě i obyvatelům Letňan a zástupcům SVJ, kteří svými názory přispěli k celkovému vzhledu nového sídliště.

Tímto však práce nekončí. Jsme stále na polovině cesty. Následné kroky budou: vybrat vhodného dodavatele stavby a realizovat projekt s termínem dokončení 2014-15. Pracuje se také na dalších etapách projektu, pro které se budou opět žádat dotace.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *