Zastupitelé drtivě podpořili Lentilky

Fandíme modráVe ČT 21. sprna 2014 se konalo jednání zastupitelstva MČ Praha 18 Letňany. Bylo poslední před volbami a atmosféra tomu odpovídala. Volební kampaň předčasně začala a občané i zastupitelé v obřadní síni na radnici nakonec strávili několik hodin. Jedním z bodů byl i dodatek ke smlouvě se společností Skanska na Letňanské lentilky. Nediskutovalo se ani hodinu a zastupitelé většinově dodatek podpořili.

Od zahájení přípravných prací na architektonické studii na začátku roku 2011 je projekt kontinuálně prezentován a diskutován nejen směrem k občanům, ale také se všemi zastupiteli uvnitř Letňanské radnice. Transparentní výběrová řízení, možnost veřejné účasti na komisi pro regeneraci sídliště, nabídka otevřených kontrolních dnů na stavbě… toto vše vede k maximální podpoře Lentilek bez ohledu na politickou příslušnost.

ZMCpodpora

Od roku 2012 hlasovalo zastupitelstvo několikrát o předložení dotační žádosti, výběrovém řízení a uzavřené o smlouvě a dodatcích. Ke schválení usnesení zastupitelstva je vždy nutných 11 z 21 hlasů. Graf ukazuje jak se hlasovalo o jednotlivých bodech a je zřejmé, že podpora projektu Letňanské lentilky je drtivě většinová.

V komunální politice se stírají stranické rozdíly. Pravicové či levicové názory jsou bezpředmětné, pokud se hlasuje o postavení dětského hřiště a novém chodníku. Letňanské zastupitelstvo ukazuje, že je v názorech na rozvoj obce jednotné.

Děkuji kolegům zastupitelům, že fandí Lentilkám. První část bude brzy hotova a věřím, že naplánované pokračování ve formě Hadí stezky nebo dokončení vnitrobloku u mateřské školky bude realizováno bez ohledu na budoucí složení nového zastupitelstva.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *