Dětská lentilka

Dětská hřiště jsou nepochybně nedílnou součástí každého sídliště, a ačkoliv jsou určena především dětem, stávají se místem setkání a poznávání i rodičů, jejichž ratolesti si vesele hrají. Jsou tedy druhotně i jakýmsi společenským centrem.

Navržená lentilka je určena pro nejmenší obyvatele sídliště, proto je jejím obsahem soubor rozličných atrakcí podporující nejen pohybové dovednosti dětí, ale také jejich fantazii, kreativitu a sociální schopnosti. Děti jsou velmi vnímavé a první roky života často značně ovlivní jejich další vývoj. Proto je nutné na ně nezapomínat i v rámci veřejného prostoru sídliště.

Na lentilce se děti mohou svést na skluzavce, prolézání mezi tykadly, lézt po stěně s barvenými úchyty a podobně. Lentilka má zvlněný tvar, jenž samotný působí hravě, příjemně a umožňuje kreativní využití nainstalovaných herních prvků. Zvlněný tvar se zvednutými kraji spolu s částečným oplocení tvoří výrazné ohraničení lentilky a chrání vnitřní prostor před psy. Plošně toto hřiště zabírá plochu 105 m².

Technické řešení

Platforma: betonová deska na štěrkovém podloží, boule z chudého betonu
Povrch: barvený tartan
Oplocení: výška 60 cm nad zvlněným okrajem lentilky, materiál ocel
Vybavení: úchyty, šplhací lana, klouzačka
Osvětlení: lentilka nemá vlastní osvětlení

Share

9 komentářů u „Dětská lentilka

 1. Ráda bych se zeptala jestli se v lentilkách počítá i s umístěním pískoviště pro nejmenší. V současné době je pouze pod lanovou pyramidou, ale u té z popisu vyplývá, že bude mít jen štěrkopísek, který je po zkušenostech z hřiště u Havířovské jen pro zlost – drží prach a špínu, malým dětem se po něm špatně chodí a bábovičku z něj také neuděláte. Pískoviště v této části Letňan nyní citelně chybí. Děkuji za odpověď

  • Pískoviště není v projektu v tuto chvíli plánováno. S jeho údržbou jsou stále problémy, zejména kvůli psům, jejichž majitelé v mnoha případech nerespektují ani plot kolem hřiště.

   Nyní projektujeme Etapu 4, která tvoří druhou část okolí školky Malkovského. Za domem Krausova 604 vznikne dětské hřiště, kde by pískoviště být mohlo. Původně jsme tma plánovali pouze herní prvky a lavičky, ale je pravda, že pískoviště by se zde hodilo.

   • Děkuji vám za odpověď. Je vidět, že umíte k problémům přistupovat pružně. Budeteme se tedy těšit na další etapy. Přeji hezký den

  • Dobry den, tartan bude jen na vodorovne casti dole. Nelze ho dat na postrani kopce, protoze povrch v techto mistech nesmi klouzat. Hriste by nedostalo bezpecnostni certifikaci. Verim, ze i tak si ho deti uziji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *