Lentilka houpací

Lentilka houpací bude realizována za domem Ivančická v místě bývalého asfaltového hřiště. Spodní povrch bude měkký a bezpečný. Bude na ní umístěno několik různých houpaček pro děti ve věku cca 3-10 let.

Lentilka houpaci

U projektu Letňanských lentilek je důležitá různorodost. Tu jsme se tedy snažili docílit jak barevností, tak funkčností všech lentilek. Proto jsme zařadili lentilku pro sport neboli houpací lentilku. Houpání pomáhá rozvíjet smysl pro rovnováhu a třídit smyslové vjemy. Houpací lentilka je svým názvem zaměřena spíše pro mladší generaci. My však doufáme, že její náplň dokáže oslovit i starší obyvatele sídliště. Tato lentilka je vybavena výhradně herními prvky na houpání. Jde o houpačky na ležení, sezení i stání. Výhodou této lentilky je, že každý si najde svojí houpačku na odpočinek i pro protažení celého těla.

Plocha podkladu je shodná s povrchem ostatních lentilek. Jedná se o polyuretanový povrch, který je velice vhodný pro toto použití. Výhodou povrchu je, že nevytváří žádné spoje, ve kterých se drží nečistoty, je v jedné ploše a tak je nerozebíratelný, tudíž se nedá odcizit. Vzhledem k tomu, že je povrch litý, tak obtéká konstrukce a zabraňuje tak poranění, také nevytváří mezi konstrukcí a povrchem mezery. Povrch je nenáročný na údržbu, je snadno čistitelný, nečistoty na povrchu stačí jednoduše zamést. Další nemalou výhodou je, že povrch je plnobarevný a jeho barva je zářivá a po celou dobu životnosti stálá. Prvky navržené na této lentilce jsou tři typy. Jedná se o houpačky ze série Pipe Age. Herní systém PIPE AGE byl vytvořen na základě rostoucích požadavků po netradičních hřištích s vysokou mírou pevnosti a odolnosti proti vandalismu. Svým robustním konstrukčním provedením a použitými materiály je určen do oblastí s vysokou zátěží a předpokládaným vandalismem. Díky svému designu s důrazem a citem pro technický detail, díky své „průhlednosti“ se hodí do každého typu městské zástavby. Konkrétními použitými prvky jsou Skater, Pluton a Relaxon. Barevnost celé lentilky je jednotná a to v odstínu RAL 3020.

Share

7 komentářů u „Lentilka houpací

 1. Dobrý den, návrh houpacího hřiště se mi moc líbí. Myslím ale, že tam chybí klasické houpačky. V návrhu je dvakrát houpačka RELAXON. Nebylo by lepší jí nahradit houpačkou NERON? Na této houpačce by se pak mohli houpat i menší děti. Děkuji.

  • Ve výběrovém řízení bylo zadání, které už bohužel nemůžeme nyní měnit. Dotační pravidla jsou velmi přísná. Děti si určitě užijí i jiné houpačky.

 2. Dobrý den,

  Byla by k dispozici webová reference na obrázky jednotlivých houpaček? Strejda Google mě odkázal opět na stránky lentilek, ale obrázky například od výrobce jsem nenašel.
  Děkuji.

  • Dobrý den, generálním dodavatel stavby je Skanska a na této firmě je výběr dodavatelů. Ve výběrovém řízení podle zákona 137/2006 není možné preferovat určitého dodavatele ani pro subdodávky. Proto jsme specifikovali pouze typ houpaček, rozměry, materiály, barvy, požadavky na bezpečnost, certifikaci apod. Dodávka je pod odborným dohledem techniků i architektů, tak věřím, že houpací lentilka se bude dětem líbit. Za pár týdnů bude hotovo, tak uvidíte, jak bude vypadat. Inspiraci pro hrací prvky jsme brali například na http://www.hriste.cz, http://www.prolezacky.cz, http://www.hriste-piccolino.cz a u dalších dodavatelů.

 3. Dobry den
  Kdy bude zprovozněna houpací lentika?Všude vidím květen, je 30 a pořád staveniště?
  Jaký je přesný harmonogram dokončení jednotlivých lentilek?Od 26.5 .mají uzavřít i celou Ivančickou.Dostaneme se do baráku?Jede Skanska podle harmonogramu,nebo je ve skluzu?
  https://letnanskelentilky.cz/1352/ ???
  Děkuji

  • Vnitroblok Ivančická x Kuželova bude hotový v příštích týdnech. Nikdo nečekal, že najdeme pod trávou skryté železobetonové panely. Museli jsme je odstranit a nechat zlikvidovat. Tyto vícepráce bylo však možné udělat až po schválení změn a odhlasování dodatku ke smlouvě na zastupitelstvu, které bohužel nemůže zasedat každý týden. Jako městská část musíme dodržovat určité formální postupy, které by v komerční sféře trvaly mnohem méně času. Ivančická bude samozřejmě uzavřena, až bude hotový vnitroblok a budete mít přístupné zadní vchody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *