Posilovací lentilka

V dnešní době se při navrhování veřejných volnočasových aktivit myslí především na děti. Naším cílem bylo navrhnout plochy, které budou moci využívat všechny skupiny obyvatel bez ohledu na věk. Důležité je také lidem dávat podněty k zdravému způsobu života a snažit se je pozitivně motivovat. Tuto funkci by měla plnit lentilka s posilovnou. Cvičení zde vhodně rozvíjí mentální a psychosociální potřeby jedinců i kolektivu. Vzniká tak prostor pro aktivní i pasivní činnosti a prostor pro důležitou individuální realizaci, kde život zúčastněných získává na hodnotě.

Jedná se o lentilku o ploše 200 m², která bude vybavena venkovními posilovacími stroji, které mohou využívat jak děti, tak dospělí či senioři. Posilovna je také místem setkávání a lidé si zde mohou porovnávat síly mezi sebou nebo jen tak cvičit pro dobrý pocit. Sestava strojů je navržena tak, aby si člověk procvičil celé tělo. Její využitelnost není omezena žádnou denní ani roční dobou. Měla by být stále přístupná a otevřená všem obyvatelům sídliště. Výhodou venkovních posilovacích strojů je také jejich odolnost vůči povětrnosti a vandalům.

Technické řešení

Platforma: betonová deska na štěrkovém podloží
Povrch: barvený tartan
Oplocení: lentilka nebude oplocená
Vybavení: posilovací stroje s komponenty v barvě lentilky, lavičky z ocelového ohýbaného plechu, odpadkové koše
Osvětlení: speciální prototyp lampy pro lentilky; konstrukce-ocelové tenkostěnné profily opláštění-lakovaný plech/laminát

Share

17 komentářů u „Posilovací lentilka

  • Prvky budou dostatečně připevněné. Plánujeme také vybudovat dohledový kamerový systém na sídlišti. Jak dlouho nové lentilky vydrží záleží jen a jen nás. Pokud si je zničíme hned první rok…

 1. Je to sice moc pěkný projekt,ale uplně to postrádá smysl pokud to bude bez dohledu. Všichni víme jací obyvatelé se ve spodní části Letňan pohybují a naivní představa, že tam vše náčiní zůstane déle jak měsíc mi připadá dost marná. Budu držet palce, aby projekt splnil to co má,ale zatím se mi to zdá že se jen potřebovali někam schovat peníze. Jestli tímto názorem někoho nadzvednu ze židle, tak se omlouvám,ale za 28 let v Letňanech vím co se dá očekávat od obyvatel této lokality.

  • Součástí projektu je kamerový systém. Poraďte prosím, jestli máme zavést jiný efektivní způsob dohledu. Jak jsem psal výše, záleží jen na nás, jak dlouho nám lentilky vydrží.

 2. Jak jsem psala, projekt je to moc krásný, budu moc držet palce aby vše co nejdéle vydrželo. Možná nějaká doba od do u Lentilek,kde je pravděpodobnost, že by mohlo něco zmizet a pak ji prostě uzamknout a otevřít zas ráno s nějakým dohledem. Je to jen takový nápad se kterým ale samozřejmě souvisí zas další náklady. Každopádně znovu připomínám, že moc držím palce, líbí se mi celý projekt.

 3. Vypada to hezky, ale to co pujde odnest tam urcite moc dlouho nevydrzi :/. Navic i kdyz to tam vydrzi a na benchpress si lehne nekdo kdo to nezvedne a zustane na nem ta cinka lezet, tak by tam musel byt nekdo kdo mu pomuze… Nebylo by lepsi ty cinky nahradit pevnymi prvky? Na vyber jich je treba tady dost: http://www.crossfit-warrior.com/index.php?strana=zbozi&typ=STREET%20WORKOUT

  Hrazda tam urcite chybi… resp. treba takhle http://www.crossfit-warrior.com/index.php?strana=detail&produkt=street20.

  • Tipy na prvky bylo možné dát ještě před rokem, teď už je vše nakoupeno a za pár týdnů budete moci posilovat… samozřejmě podle svých možností a schopností.

 4. Dobrý den,
  musím souhlasit s posledním příspěvkem. Prosím o zvážení ještě o zabudování hrazdy, alespoň jedné (obvykle v zahraničí a někde už u nás bývá 3 různě vysoké vedle sebe). Je to jeden ze základních prvků pro posilovny a bez toho to bude takové neúplné. Nebude to tak vysoká investice a prosím o zahrnutí do projektu. Určitě máte ještě nějaké finance pro více práce a tímto by byly užitečně využity. Není to ani stavebně a zřejmě i finančně náročná konstrukce.

  Hezký den

  • Dobrý den, změny v projektu musí schvalovat dotační orgán (odbor evropských fondů na magistrátu) a je to vždy složitá mašinérie. Dejme posilovací lentilce šanci a třeba se příští rok rozhodneme ji něčím doplnit jinde na sídlišti. Posilovna s hrazdou bude brzy otevřena u ZŠ Tupolevova. V září se tam můžete zajít podívat. Pokud to bude vyhovovat, můžeme podobné prvky zařadit do dalších etap Lentilek.

 5. Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli prichod na posilovaci fialovou lentilku po dvou dlazdicich, ktere zacinaji primo pred lampou, je me nepochopeni zameru nebo chyba. Proto, aby se clovek dostal na plochu nyni musi dost nesikovne obchazet sloup lampy. Dekuji, Pavel.

   • Prichodu tam vice je, ale tento me prekvapil. Predelani se urcite vyplati, bylo by skoda, aby takovy projekt mel takove zbytecne nedostatky. Jinak diky za prima upravu sidliste, Pavel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *