Lentilka fontána

Už od pradávna platí pravidlo, že voda přináší život. Jakékoliv lidské sídlo se vždy začalo stavět od zdroje vody, odkud se pak dále rozšiřovalo. Díky tomu je dnes v centru každé vesnice či města vodní plocha, pramen, nebo tudy protéká řeka či potok. Přestože nám dnešní doba zajišťuje neomezený přístup k tomuto živlu pohodlně z vodovodních kohoutků, stále v sobě uchováváme historicky zakódovanou skutečnost: u vody se cítíme dobře, vodní prvky jsou vyhledávanou součástí center lidských sídel. Umístění lentilky s fontánou podporuje i fakt, že se zde již v minulosti nacházela. Obzvláště nabývá fontána význam v horkých letních dnech, kde se stávají doslova magnetem pro lidi všech věkových kategorií a skutečně vnáší do místa život. Vodní trysky budou vystřikovat vodu přímo z úrovně chodníku, čímž se docílí maximální míry otevření fontány a možnosti jejího užívání. Po obvodě budou umístěny lavičky, které budou vymezovat specifický půdorysný tvar lentilky. Plocha lentilky je s fontánou je 110 m².

Technické řešení

Povrch: barevný beton na štěrkovém podloží
Oplocení: lentilka nebude oplocena
Vybavení: vodní trysky v úrovni chodníku, lavičky po obvodu lentilky
Osvětlení: lentilka nemá vlastní osvětlení

Share

6 komentářů u „Lentilka fontána

    • Dobrý den, fontána již stojí. Teď v zimě není v provozu, bude opět až na jaře a teploty dovolí pustit vodu.

  1. Dobrý den, dnes jsem náhodně narazila, zatím pouze na internetu, na Vaše lentilky.
    Jsou úžasné a moc Vám fandím. Nejlepší je fontána, protože vody je všude málo a v letních měsících je to ráj pro každé dítě i dospělého. Pamatuji si z dětství 70 let, že nás fontány lákali a vůbec jsme nechápali proč je zakázáno do nich lézt. Nejraději bych poslala Vaše fotky na radnici Prahy 6, aby se inspirovali a něco tak funkčního nám taky postavili.Nenechte se otrávit od žádných kritiků, Vaše dílo nemá chybu !

    • Díky za podporu. Jakékoli fotky z tohoto webu jsou Vám k dispozici. Čas postupně ukazuje chyby i pozitiva Lentilek. Jsem společně s celým rád, že pozitiva převažují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *