Sportovní hřiště

Sport je důležitou součástí dnešního moderního života. Proto by měl být i nedílnou součástí veřejného prostoru, jakým je parter letňanského sídliště Avia. Současná situace v Letňanech neumožňuje žádné sportovní vyžití, což je zcela jistě velkým nedostatkem, který je v rámci projektu Letňanské Lentilky důsledně řešen.

Lentilka pro víceúčelové hřiště je určena, pro všechny generace, nejvíce ji však jistě ocení mladí. Toto hřiště v sobě kombinuje tři druhy sportovního vyžití – fotbal, florbal (pozemní hokej) a basketbal. Vzhledem k umístění a předpokládanému využívání nebyl při navrhování důraz na exaktní rozměry, proporce a orientaci hřišť. Důležitou součástí je vysoké oplocení lemující okraj lentilky, které eliminuje hru jen do prostoru lentilky a zabraňuje tak nežádoucím střetům s kolemjdoucími. Hřiště bude osvětleno svítidly integrovanými do oplocení, které umožní využití hřiště i v zimním období. Tato lentilka je rozměrově jedna z největších v řešeném území a plošně zabírá 490 m². Proto je její využití není jen monofunkční. Umístění a tvar lentilky vychází z funkčních potřeb pro hřiště a hlavní ideje lentilek.

Technické řešení

Platforma: betonová deska na štěrkovém podloží
Povrch: barvený tartan
Oplocení: výška 4 m, síť/pletivo
Vybavení: lajnování pro fotbal, florbal a basketbal branky a basketbalové koše v barvě lentilky
Osvětlení: po obvodu hřiště 3 stožáry pro osvětlení sportovních hřišť

Share

19 komentářů u „Sportovní hřiště

     • Podle srovnání stávající mapy a návrhu lentilky to vypadá,že vzdálenost od oken bude přibližně 15 m a hřiště bude z jedné třetiny zasahovat do zelené plochy.Bude kolem vysazena náhradní zeleň za poražené stromy,které jsou na místě budoucího hřiště?
      D.Z.

     • Celý projekt je navržen tak, abychom maximálně využili stávající zeleně. Byl by nesmysl kácet vzrostlé stromy. Mohou však nastat velmi ojedinělé případy, kdy to bude potřebné. V rámci Lentilek budou po celém sídlišti vysázeny desítky nových stromů a nárůst zelených ploch bude 10-30%. Přesné umístění všech lentilek, nových chodníků a další prvků se bude řešit v rámci dokumentace pro stavební povolení (předp. jaro 2013). Mohu Vás ujistit, paní Zrebná, že budu velmi detailně posuzovat pokácení každého jednotlivého stromu, pokud k tomu skutečně dojde. Více o konceptu celého projektu si můžete přečíst na této stránce.

 1. Dobrý den.
  Modrá sportovní lentilka už bude brzy hotová. Jaký bude povrch okolo modrých betonových laviček ?
  Děkuji za odpověď.
  Dana

 2. Dobrý den.
  Modrá lentilka dnes byla plná sportujících dětí. Ke spokojenosti jim chybí jen sítě do branky .Z popisu oplocení síť/pletivo jsem si odvodila, že bude alespoň za brankami síť ,jako je na hřišti Chlebovická. Tlumí rány do pletiva a pokud by byla i cca 2 metry nad stávajícím oplocením, zamezí nežádoucímu pohybu míče mimo sportoviště. Pokud síť není v projektu, dá se doplnit dodatečně?
  Děkuji za odpověď.
  Dana

  • Dobrý den, lentilka je ještě zavřená. Děti strhly pásku a otevřely si samy. Už 2x jsem je v tomto týdnu vyhazoval. Zítra musíme zamknout dveře.

   Sítě budou jak v brance, tak za brankou. Pletivo ještě dostane o sloupků něco jako gumovou izolaci, aby tak nerezonovalo.

 3. Díky.
  Těch dnešních sportovců se musím zastat.
  Pásku strhla jedna malá slečna ,ale byla poučena rodiči, že tam ještě nesmí. Dveře zůstaly otevřené.
  Dana

 4. Dobrý den.
  Na děti je pěkný pohled, užívají si pohybu. Lentilka se líbí.
  Jen ty gumové izolace by mohli dodat nejlépe zítra. Někteří vydrží kopat směrem do plotu neskutečně dlouho …
  Ani zavřená šestikomorová okna nepomáhají.
  Dana
  .

 5. Je dobře, že bylo uděláno hřiště pro děti. Chodí tam rádi a užívají si to. Problém je, ale s nepříjemným zvukem, který se tam ozývá s každým nárazem míče o plot. Z výše uvedených dopisů se píše, že tento nedostatek bude brzy vyřešen. Doufám, že to nepotrvá dlouho. Ten zvuk je příšerný. A jelikož chodím na noční směny tak by bylo dobrý na tom už zapracovat.
  S pozdravem, Vlček

   • Při vši úctě pane Mikulecký pracuje se na to dost pomalu. Neboli vůbec. Kdybych já takhle rychle pracoval tak mě z práce vyhodí.

     • A to má být jako odpověď ?? Co kdyby Vás pane Mikulecký vyhodili v polovině lentilek ?? To by pak zůstalo staveniště ?? Toto téma a problém se tady už dlouho řeší a stále neni vyřešený !! Kdo je kompetentní k této záležitosti ??? A když už jsme u toho, škoda, že Vás nevyhodili před lentilkama !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *