Lentilka boulder

Sport je důležitou součástí každodenního života. Naším cílem je také, aby lidé měli možnost sportovat i bez výdajů a měli možnost se zdokonalovat díky veřejným projektům a využívat tak prostory ve vnitrobloku sídliště. Lezecká stěna nebo bouldering (lezení po balvanech) se dnes stala fenoménem, dobrodružstvím, které si snad každý chce vyzkoušet. Relativně centrální umístění je výhodou z hlediska dostupnosti ze všech částí území. Lezecká stěna je skoro největší navrhovanou lentilkou a její využití je myšleno pro všechny věkové skupiny. Bude mít různé fáze obtížnosti, a tak ji mohou využívat malé děti a zároveň již zkušení lezci. Umělé stěny umožňují výcvik lezeckých technik a rozvíjejí specifické svalové skupiny odlišné od běžného posilování. Venkovní stěna má výhodu, že umožňuje pravidelný trénink bez ohledu na počasí nebo denní dobu.

Plocha lentilky je 267 m2. Lentilka Boulder je tvořena Lezeckou stěnou o výšce cca 5m, která bude doplněna menší stěnou ve tvaru Bouldru (umělého kamene).

Lezecká stěna je tvořena nosnou ocelovou prutovou konstrukcí kotvenou do základových patek. Opláštění je laminátové z profilovaných modulových dílců tl. 8-12mm do rozličných tvarů. V každém modulovém dílci o velikosti 100×100cm je 8-12 možností na uchycení horolezeckých chytů. Výhodou tohoto opláštění je jeho vysoká životnost, odolnost vůči povětrnostním vlivům a nenáročná údržba.

Lentilka boulder

Boulder má opláštění tvořeno materiálem zvaným Freeform, který svým tvarováním a povrchovou úpravou imituje povrch skály. Je ručně vyráběno ze skelných vláken a polyesterové pryskyřice podobně jako opláštění laminátové. Není zde však omezení tvarem jednotlivých čtvercových panelů jako u laminátu, ale můžeme tvořit rozličné horolezecké profily. Povrch nabízí standardně 12-16 možností na uchycení horolezeckých chytů na m2.

Vše je testováno dle normy ČSN EN 12572-1:2007.

Horolezecká stěna i Boulder jsou umístěny na pískovém podloží a součástí vybavení jsou také integrované betonové lavičky, které zároveň tvoří venkovní prstenec celé lentilky. Opět je lentilka navržena v jednotné žluté barvě.

Share

4 komentáře u „Lentilka boulder

    • Lentilka boulder bude umístěna za domem Místecká 567-569. Ale je zahrnuta až do druhé fáze, pro kterou se nyní připravuje dotační žádost. Předpokládaná realizace (pokud dotace dopadnou dobře) bude v letech 2015-2016.

  1. Konečně budou v Letňanech hezké opičárny. Určitě stály dost milionů, které se mohly lépe investovat. Nevím jak dlouho to tady vydrží než to vše grafiťácí upraví dle svých představ. Bezdomovcy vykradou co se dá a pak nám bude řečeno, že je to přece na nás jak to bude vypadat. Ano možná se očekává, že tyto obludárny budeme v noci střežit či co. Nebudu dál pokračovat, jelikož si myslím, že je to chyba to co se tady staví. Nebude se to udržovat a časem se to zničí. Stejně jak se dělaly opičárny za bolševiku a pak se musely odstranit. Je mi to líto, že se místo toho nezasázely pár stromů a udělala pěkná zahrada, třeba. Doufám, že nebudu mít pravdu, ale obavám se že to tak dopadne.

    • Letňanské sídliště je velké a Lentilky zasahují do života tisíců lidí. Sjednotit jejich názory v jeden není jednoduché. Plně respektuji všechny komentáře a řadu z nich vnímám jako přínos k projektu. V rámci projektu vysadíme téměř 100 nových stromů a přes 1200 keřů. Můžeme diskutovat různé detaily, ale cíl je společný – moderní sídliště, které je plné zeleně, děti mají svá hřiště a všem se nám zde žije dobře. Pojďme tento cíl zhodnotit za rok a určitě se shodneme, že Lentilky změnily naše okolí k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *