Lanová pyramida

Dětská hřiště a prolézačky přirozeným a hravým způsobem motivují děti k pohybu ve venkovním prostředí. Tyto hry jsou důležitým momentem v dětském vývoji, obzvláště v dnešní době. Hrou na prolézačce se rozvíjí motorika dítěte a zdokonalují se pohybové návyky, které jsou základem pro celou řadu dalších sportovních činností.

Podoba této lentilky vznikla na základě požadavků obyvatel žijících v sousedství, kteří projevili zájem využít pro novou lentilku lanovou pyramidu, která se již v současnosti nachází v Jančově ulici nedaleko od místa, kam je tato lentilka navrhována. Tato lentilka se tedy svým tvarem přizpůsobí současné prolézačce, která však bude upravena tak, aby svou podobou vyhovovala společnému designu všech navrhovaných lentilek. Lentilka bude po obvodu oplocena, aby se zabránilo nežádoucímu pohybu psů po hřišti, a aby byla zachována bezpečnost dětí. Plocha navrhované lentilky s lanovou pyramidou je 280 m².

Technické řešení

Platforma: drcené kamenivo na štěrkovém podloží
Povrch: barvený tartan, dopadová plocha-štěrkopísek
Oplocení: výška oplocení 60 cm, materiál ocel
Vybavení: lanová pyramida (přesunutá), lavičky
Osvětlení: lentilka nemá vlastní osvětlení

Share

6 komentářů u „Lanová pyramida

 1. Dobrý den,
  jak jsem pochopila zmizí od pyramidy i klouzačka, která tam bývala. Bude někde nahrazena ( byla to jediná klouzačka na sídlišti ).

  • Dobrý den, klouzačka bude na dětské lentilce v rohu u Malkovského 597. Průběžně můžeme podle požadavků na některé lentilky prvky doplnit.

    • Lentilky přinesou celou řadu hřišť různě rozmístěných po sídlišti. Původně jsme tu měli pouze jednu 250m2 pyramidu, nyní bude k dispozici na 5ti různých hřištích přes 1200m2 hracích ploch, kde si děti všech kategorií určitě najdou to svoje.

 2. Dobrý den,

  chci se zeptat, zda se objeví někde v Letňanech klasické houpačky, co byly u původní pyramidy. Možná se mýlím, ale mám pocit, že např. bývalá klouzačka se objevila u jednoho menšího hřiště na Staré Návsi. Pokud ano, skvělý nápad “recyklace”.

  Děkuji

  Patricie Janáčková

  • Dobrý den, původní klouzačka je v Ostravské u Staré návsi, houpačky jsme přesunuly k ZŠ Tupolevova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *