Zastupitelé hodnotí Lentilky: Jiří Streit

Projekt přeměny severní části Letňan v takové šíři (objemu financí) Letňany nepamatují, ale určitě si tuto investici zaslouží. Cílem, který si radnice dala, bylo zpříjemnit a zkvalitnit každodenní život občanům bydlícím na bývalém sídlišti Avia, doplnit chybějící zázemí této části obce, zcela odstranit betonové a asfaltové chodníky, razantně zkvalitnit zeleň. Jsem přesvědčen, že tato část Letňan nový „kabát“ potřebovala. Z proměny by měly mít největší radost maminky s dětmi – na to byl v rámci projektu kladen velký důraz.

Nyní jsme těsně před cílem dokončení lentilek. Z pohledu zastupitele a občana Letňan jsem této změně dal plnou podporu. Musím však konstatovat, že se v projektu projevily určité nedostatky a jejich řešení někdy komplikovalo průběh stavby. Přínosem řešení dílčích změn bylo osobní zapojení pracovníků úřadu městské části. Při takto rozsáhlých projektech podle mne musí být podstatně větší zapojení místních obyvatel, a to jak od počáteční architektonické studie, tak hlavně v průběhu realizace. Je to poznání, zkušenost pro budoucnost.

Několikaměsíční práce s těžkou technikou, výpadky energií, každodenní hluk a vzniklá omezení byly však nezbytné. Obdobné to bylo – ve větším rozsahu – při budování pražského metra. Celková přeměna lokality, ke které díky projektu Letňanské lentilky došlo, však dozná ocenění až s odstupem času. O tomto jsem přesvědčen.

Závěrem bych přál Letňanům další projekty tohoto rozsahu, dořešení lesoparku a dalších bolavých míst naší jinak krásné obce.

Jiří Streit (KSČM)
zastupitel MČ Praha 18

Zdroj: Letňanské listy, říjen 2014

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *