Budoucnost parkování v Krausově ulici

Projekt Letňanské lentilky bude výrazným způsobem zasahovat do systému parkování na sídlišti. Po dokončení všech 8 etap přibyde cca 140. Při postupné realizaci jednotlivých etap bude vždy bilance parkovacích míst pozitivní, tzn. že nedojde k úbytku parkovacích míst, která by nebyla nahrazena v blízkém okolí v rámci výstavby již dokončené, stejné nebo bezprostředně navazující etapy.

Po veřejné prezentaci Letňanských lentilek v září 2011 se sídlištěm začaly šířit nepravdivé informace a fámy o totálním rušení všech parkovacích míst v Krausově ulici. Není to pravda. Projekt preferuje aktivní a zelené plochy uprostřed sídliště a parkování na jeho okraji. Krausova však zůstává důležitou tepnou, která spojuje Malkovského a Místeckou a po jejím okraji budou parkovat auta, jak je vidět na obrázku.

Větší část Krausovy ulice bude řešena až v 7. etapě, jejíž realizace je předpokládána po roce 2014. Celkově v Krausově ulici zůstane minimálně 60 parkovacích míst a žádné z nich není plánováno jako placené. Samozřejmě zůstanou místa rezervovaná pro invalidy. Radnice nebude na sídlišti stavět žádné parkovací domy a následně nutit obyvatele, aby si pronajímali drahá parkovací místa.

První návrh od architektů je základním konceptem projektu. Při zpracovávání detailní projektové dokumentace bude budoucnost Krausovy ulice intenzivně diskutována s občany stejně, jako tomu je s ulicemi Kuželova, Malkovského nebo Místecká. A budou to právě občané Krausovy ulice, kteří rozhodnou o jejím budoucím vzhledu.

Veřejná prezentace projektu ukázala, že parkování je zásadním tématem diskuse o projektu a lidé je mnohokrát upřednostňují před zelenými plochami. Letňanské lentilky přinesou obojí, nová parkovací místa i více zeleně.

 

Share

1 komentář u „Budoucnost parkování v Krausově ulici

  1. Pingback: Jan Mikulecký: Letňanské lentilky budou již v roce 2014 – Jan Mikulecký

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *