Varianty parkoviště Místecká x Krausova

Jedním ze základních přínosů projektu Letňanských lentilek je zvýšení počtu parkovacích míst. Každé původní panelové sídliště ze 70. a 80. let má nedostatek parkovacích míst, a proto je v rámci přípravy projektu tato otázka velmi diskutována. Projektanti hledají doslova každý metr, který by bylo možné využít jako parkovací místo.

Velmi frekventované parkoviště na křižovatce Místecká x Krausova x Nýdecká bylo v první verzi studie Lentilek změněno na zelenou plochu. Nicméně radnice naslouchá potřebám Letňanských obyvatel, a proto se v dalších verzích projektu parkoviště na toto místo vrátilo.

Architekti a projektanti připravili 3 varianty řešení tohoto prostoru. Radní Jan Mikulecký uspořádal jednání se zástupci SVJ Místecká 567-569, kde bylo parkování jedním z témat. Zástupci SVJ vyjádřili podporu variantě B, která mění osu parkoviště. Zároveň bylo dohodnuto, že budou sníženy “kopce” před domem, aby nezakrývaly auta při výhledu ze spodních pater.

Aktualizace 9/7/2012: Změna osy parkoviště je ze strany Policie ČR odsouhlasena pouze podmíněně. V rámci stavebního řízení budou detailně posuzovány výjezdy do Místecké ulice a je možné, že osa parkoviště zůstane stejná jako v současnosti. Okolí parkoviště, zeleň a kopce jsou shodné pro obě varianty a vše bude realizováno v souladu s návrhem.

Aktualizace 9/5/2013: Osa parkoviště před domem 567-569 zůstane dle požadavků Policie ČR zachována, vice zde.

Share

5 komentářů u „Varianty parkoviště Místecká x Krausova

  1. Dobrý den, doufám, že pan Mikulecký dodrží slovo, které dal a kopce před parkovištěm v Místecké budou vysoké maximálně 80, respektive 100 cm s porostem. Hladík

  2. Dobrý den pane Mikulecký, změnu osy parkoviště jsme odsouhlasili. Podmíněný souhlas policie mně vedl k myšlence využití parkoviště. Pokud se osa změní, stanou se z vjezdových cest, cesty slepé a možnost využití parkoviště, po napadání 10 cm sněhu, nulová. Vozy se nedostanou ani na a ani vně (parkující na konci slepého zakončení) parkoviště. Případná údržba sjízdnosti vozovky, která se na parkovištích neprovádí, je takřka nemožná. V současném postavení osy se dva metry do vyjetých kolejí dají proházet, leč odklízet sníh až k hlavní silnici je dost náročné. Berte prosím moji myšlenku pouze pro zvážení. S pozdravem Hladík

    • Dobrý den, díky za zajímavý dotaz. Jednotlivá ramena parkoviště jsou sice slepá, ale úklid sněhu by měl být provádět už od chodníku. V současné době používáme pluh na malém nákladním autě pro úklid sněhu na silnicích i chodnících. Předpokládám, že v případě, kdy pluch vyjede z chodníku na parkoviště nebo naopak, mělo by být odstranění sněhu dostatečné. Ale budeme o tom ještě přemýšlet. HM.

  3. Pingback: Přijdou Lentilky o 27 miliónů? Ptá se zastupitel Jan Mikulecký – letnanskakavarna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *