Hlučnost modré lentilky

Od dokončení Lentilek v loňském roce si někteří obyvatelé stěžovali na vysokou hlučnost na modrém sportovním hřišti u domu v Místecké ulici. Navržená technologie oplocení sice obsahovala řadu protihlukových prvků, nicméně realita ukázala, že údery míče o plotové dílce generují nepříjemný zvonivý zvuk. 

Odborníci od dodavatele hřiště společně s pracovníky radnice vyzkoušeli několik způsobů, jak hlučnost snížit. Byly doplněny další gumové úchyty, aby se snížily vibrace plotu. Bylo zkoumáno, zda bude mít na hlučnost vliv ukotvení sloupů či zhuštění jednotlivých dílů. Nakonec pomohlo pevnější ukotvení plotových dílců ke sloupům v prostoru z brankami.

 

Hlučnost je v současné době akceptovatelná a odpovídá úrovni hluku na běžných dětských hřištích. Je nutné si uvědomit, že hluk je na hřištích generován nejen z úderů míče o plot či jinou zábranu, ale také od dětí samotných. To už však nevyřeší žádné další gumové ochrany na plotu. Radost dětí z Lentilek je velká a proto to dávají výrazně najevo. Zvykněme si na to, protože Lentilky jsou plné života.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *