Popelnice v Kuželově nezměnily své místo

Lentilky úplně změnily Kuželovu ulici. Auta zmizela, starý asfalt se odboural a dnes je Kuželovka plná zeleně a s fialovou lentilkou. O tom, jak bude tato ulice vypadat, rozhodli sami její obyvatelé, jak se můžete dočíst zde. Součástí kompletní revitalizace byl také přesun popelnicových stání od Jančovy ulice na boky domů. Popelnice však na těchto stáních nejsou.

Při projektování si autoři neuvědomili jednou malou drobnost. Popeláři v rámci standardních služeb vyprazdňují popelnice, které jsou max. 15 m od příjezdové komunikace. Za delší vzdálenost si musí zákazník připlatit.

Měsíčně stojí svoz jednoho kontejneru cca 3000 Kč (cena Pražských služeb). Příplatek za vzdálenost do 30 m je 150 Kč, tzn. 5% z celkové ceny. Pokud se to zdá někomu jako pakatel, tak některým obyvatelům Kuželovy ulice bohužel ne. Při rozpočtení tohoto příplatku na jednotlivé byty se jedná o 6,30 Kč na měsíc a byt. I tato částka se však stala předmětem velkých diskusí, které bohužel skončily výsledkem, jež je vidět na přiložených fotografiích.

O svém okolí si rozhodují obyvatelé sami, tak jim nechme právo ušetřit měsíčně jeden rohlík a mít popelnice klidně na chodníku. Až se to většině přestane líbit, třeba bude Kuželovka vzhlednější ulicí.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *