Opět Letňanské lentilky…

WP_20140808_035…ano, opět Letňanské lentilky. Již o nich bylo řečeno, i napsáno snad vše, ale nějak si nemohu pomoci…Denně je mám pod okny a chodím kolem nich, tak tedy opět Letňanské lentilky.

Vize a skutečnost

Když jsem se prvně dozvěděl o připravovaném projektu Letňanských lentilek, zběžně jsem si ho prolétl a musím říci, že mi vše přišlo sympatické. Revitalizace, renovace nevyužívaných ploch, barevnost, různorodost jednotlivých lentilek, celkový přínos pro šedé “áviácké” sídliště…Přiznávám, že v tu chvíli jsem tomuto projektu přestal věnovat větší pozornost, sledoval průběh výstavby a těšil se na výsledek. Nyní jej vidím, a přestože by směrem ke mně bylo možné použít staré známé “po bitvě je každý generál”…, musím konstatovat, že jsem očekával něco úplně jiného.

školka9

Lentilkami křížem krážem s dětmi

Jakožto rodič dvou výrostků navštěvujících druhou třídu základní školy, chtěl jsem zjistit, jak lentilky obstojí v praxi a vzal své děti na obchůzku po lentilkách.

WP_20140921_006

Na fialové – posilovací lentilce jsem v první řadě dětem musel vysvětlit, že ty betonové obrubníky po obvodu nejsou určeny k pobíhání a skákání, ale že se na tom má opravdu sedět a tudíž, že na to nohy nepatří. Sklidil jsem udivený výraz, nad kterým jsem se ani příliš nepozastavoval. Děti pročetly návody a zkusily cviky, které jim byly alespoň trochu srozumitelné, přeručkovaly, kam dosáhly.Po chvíli jsme vyrazili dál. U žluté lentilky s pyramidou si pouze posteskly nad tím, kam asi zmizely oblíbené houpačky s klouzačkou.

WP_20141012_003

Pod příslibem houpaček na lentilce červené jsme zamířili směrem k Ivančické. Pět houpaček tří typů! Dle mých ratolestí, pouze jedna použitelná… Houpací “sítě”, kterými je jednodušší propadnout, než do nich vylézt a dva jakési “trenažéry rovnováhy”, u kterých se o houpání příliš mluvit nedá.

WP_20140904_013

Podél panelových domů v Malkovského ulici jsme se dostali do jejího ohybu a nalezli oranžovou lentilku, která vzhledem k velikosti tří klouzaček uprostřed, je zřejmě určena dětem nejmladším. Tento betonový hybrid se dětem celkem pozdával a vydržely se ve vysokém tempu honit po jeho obvodu a přeskakovat betonové “špunty” a proplétat se mezi ” tykadly” ze stejného materiálu. Nicméně musím přiznat, že u mladších dětí bych na tomto “hřišti” poněkud trnul strachy, kdy se co stane. Nestalo…Uf.

WP_20150615_16_56_56_Pro-1

Šachovou lentilku a zelené celokovové odpočívadlo jsme pouze minuli a ponechám je bez komentáře. Rád se nechám překvapit s jakým se potkají úspěchem v teplejších měsících. Chci věřit, že snad alespoň šachy si své příznivce najdou.

WP_20150615_16_58_26_Pro-1

Cestu jsme zakončili na modré lentilce, kde jsme se připojili ke klukům kopajícím na bránu a tady jsem konečně viděl ten klasický radostný záblesk v očích mých dětí… Modrá lentilka je skutečně hřiště.

WP_20141010_005

Neočekával jsem, že se v této části letňanského sídliště objeví něco podobného projektu vnitrobloku v Chlebovické, ale proč do železobetonového sídliště nově zasazujeme další železobetonové prvky? Kde jsou klouzačky, dřevěné “prolejzky”, kam si má jít maminka s kočárkem sednout a “vypustit” svoji ratolest na pískoviště?

WP_20141006_015

Jak dál?

Ano, já vím, po bitvě je každý generál…, ale já nejsem generál a sídliště „Letňanských lentilek“ není bitevním polem, je to místo pro náš život, prostředí, ve kterém žijeme.

WP_20150702_17_36_55_Pro1

Jako váš zastupitel již nepozorný být nemohu, a proto chci nad Letňanskými lentilkami vést věcnou diskuzi, ze které – v rámci projektu a prostředků přiznaných na jeho realizaci – vzejde výsledek, který zpříjemní, zlidští, zútulní život na našem sídlišti a hlavně, bude bezpečně využíván.

Lukáš Wencl

zastupitel za Hnutí Pro Prahu

602 179 648, LWencl@seznam.cz

Share

3 komentáře u „Opět Letňanské lentilky…

  1. “…Jako váš zastupitel již nepozorný být nemohu…” Škoda, že jste byl nepozorný jako občan, kterého se tento projekt bezprostředně dotýkal.

  2. ……a tady jsem konečně viděl ten klasický radostný záblesk v očích mých dětí… Modrá lentilka je skutečně hřiště………Skutečné hřiště vypadá jinak nez to modrý monstrum co vyrostlo u domu Místecká 452.Líbilo by se Vám toto hřiště , kdyby to postavili před váš vchod a pod okna vašeho bytu ???? Myslím, že ne!!!!!
    Taktéž ani mě se toto nelíbí!!!!

  3. projekt lentilek je pěkný.jako každý má nějaké chyby .jen doufám, že to tímto neskončí abudou se provádět dál spolu s rozšířením lesoparku ,rprovedením rozhledny a také opravy chodníkůve starých letňanech !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte správnou hodnotu/slovo *